Harmonizace prenatálního období

Prenatální období se odkazuje na období před narozením dítěte, tedy od početí až po narození. Během tohoto období prochází nenarozené dítě značným vývojem a transformacemi, které jsou klíčové pro jeho budoucí zdraví a život.

Je důležité si uvědomit, že každá těhotná žena a i její partner prochází stresovými situacemi odlišně a každá situace může mít různý vliv na vývoj nenarozeného dítěte.

Jistě se shodneme, že prioritou by mělo být vytvoření podpůrného prostředí, které umožní těhotné ženě projevit a zpracovat své emoce, a zajistit tak zdravý vývoj dítěte, ale ne vždy byly nebo jsou podmínky tak dokonalé…


Dítě, které prochází svým vývojem v prenatálním období vnímá veškeré emoční stavy nejen své maminky, ale i svého okolí. O mnohé nepříjemné pocity nenarozeného dítěte se “postarají” stresové hormony, jako je adrenalin nebo kortizol, které přecházejí do dělohy a tvoří doslova prostředí úzkosti.

Je důležité si uvědomit, že se v mysli dítěte, v prenatálním období, může odehrávat mnohem více, než nám předkládá současná medicína.

Například nenarozené dítě vnímá i to, zda je očekávané, či nechtěné. Nebo si rodiče přejí kluka, ale v bříšku je holka, která vnímá, že se “tam venku”, chystají na někoho jiného. Pak se může narodit holka, která vyrůstá s chlapeckým chováním a ani neví, proč se tak vlastně chová.

V NEMMO workshopu Harmonizace prenatálního období jsem čistila a harmonizovala přesně stejný problém. Dlouhá léta jsem byla svým chováním a vyjadřováním podobná více na kluka …

Tento workshop je zaměřený přesně na to, jak vyčistit všechny stresové podněty, situace a sliby, které se zapsaly hluboko do mysli vyvíjecího se dítěte – do naší mysli.

Cílem je uklidnit a zharmonizovat vše tak, aby zůstala jen čistá láska a vnitřní rovnováha.


Příprava na workshop není vůbec složitá a není zapotřebí mít kreslící nebo kreativní talent. Vše zvládnete pěkně krok za krokem.

Připravte si čtvrtku A4 (případně obyč. papír) a nějaké pastelky nebo voskovky či progressa, a mějte po ruce i obyčejnou tužku, černý tenký a silný fix.


Chcete si zakoupit přístupy k více video-workshopům a záznamům z webinářů najednou?

Nebo jen video-workshop Harmonizace prenatálního období?


A jak to vnímají účastníci NEMMO workshopů a webinářů?


Pokud máte raději osobní setkání, další možností je individuální NEMMO koučink.


Vyloučení odpovědnosti: Pokud zde na stránkách, v on-line vysílání či video-workshopech najdete zdravotní témata a doporučené přístupy, tak vězte, že nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je třeba obrátit se na ošetřujícího lékaře!